Estētiskā stomatoloģija

Estētiskā stomatoloģija – specialitāte, kas apvieno visu citu ārstu – stomatologu – terapeita, ķirurga, ortopēda un ortodonta darbu. Tās jēga – zobu, kā arī zobu rindu atjaunošana, atveseļošana vai veselīgas krāsas un formas piedošana.
Zobu krāsas izmaiņas var izsaukt zobu kariess vai nekvalitatīvi veikta priekšējo zobu ārstēšana. Kā likums, izmantojot zemas klases gaismas cietējošos materiālus, tie pēc 5 – 7 gadiem maina savu krāsu uz dzeltenu vai pelēku, sevišķi uz priekšzobiem.
Formas izmaiņas – lūzumus, kroņa bojājumus mazāk par 50% biežāk novēro zobu traumu gadījumos, retāk pie ilgstošām hroniskām saslimšanām. Cita problēma ir zobu emaljas nodiluma paaugstināšanās, kas 35 – 45 gadu vecumā noved pie kroņa daļas nodiluma gandrīz uz pusi.
Bez tam dentālo kosmetoloģiju izmanto tajos gadījumos, kad profesija, sociālais statuss vai pacienta individuālās vēlmes prasa tā sauc. „Holivudas” smaidu, bet pacienta paša zobi ir absolūti veseli, tikai ar viegli dzeltenīgu nokrāsu. Šajā gadījumā mums palīgā nāk ārsts – higiēnists, kā arī ārsts – ortopēds. Pēdējais izgatavo un uz zoba priekšējās sienas uzliek venīrus – speciālas keramikas plāksnītes,kas pēc īpašībām maksimāli ir pietuvinātas dabīgiem zobiem.
Ārsts-higiēnists veiks zobu profesionālu tīrīšanu un balināšanu, izmantojot sistēmu AirFlow. Tīrīšana ļaus noņemt gadiem krājušos zobakmeni.